Każdy z uczestników warsztatów będzie miał możliwość uczestniczenia w 3 z 4 realizowanych warsztatów.
Prowadzący: Anna Worsztynowicz i Joanna Czerska / LeanQ Team
Metoda FRIS® w oparciu o wyniki badań naukowych, dostarcza informacji na temat różnych Stylów Myślenia – Zawodników, Wizjonerów, Partnerów i Badaczy. Sprawdziliśmy – to bardzo użyteczna wiedza, także na polu leanowym. Pomaga, by łagodnie i „miękko” przejść przez transformację lean. Ułatwia przygotowanie ludzi na nadchodzące zmiany, dbając też o potrzeby różnych osób w procesie transformacji.
Podczas warsztatu znajdziesz odpowiedzi na pytania, czego potrzebują ludzie na etapie rozpoczęcia działań transformacyjnych oraz w trakcie ich realizacji. A także, jak zwiększyć szansę na dobrą współpracę w procesie zmiany?
Godziny warsztatów: 9:15 – 11:00 – 1 tura, 11:30 – 13:15 – 2 tura, 14:15 – 16.00 – 3 tura
Prowadzący: Maciej Worsztynowicz i Łukasz Serafinowski / LeanQ Team
Metoda Makigami to kompleksowe podejście do usprawniania procesów usługowych, poprzez skupienie się na współpracy międzydziałowej. Makigami eliminuje bariery między działami, zwłaszcza problem myślenia „silosowego”. Wizualizując przebieg procesu, identyfikuje zbędne działania i punkty nieefektywności. W odróżnieniu od innych metod mapowania, MAKIGAMI kładzie nacisk na efektywne i szybkie działania.
Podczas warsztatu przekonasz się, że uniwersalność tej metody obejmuje także środowisko produkcyjne oraz obszary okołoprodukcyjne, tam, gdzie dominuje informacja nad rzeczami materialnymi.
Godziny warsztatów: 9:15 – 11:00 – 1 tura, 11:30 – 13:15 – 2 tura, 14:15 – 16.00 – 3 tura
Prowadzący: Arkadiusz Tałałaj i Dariusz Suchłabowicz / LeanQ Team
Jeśli ktoś poszukuje sposobu na zwiększenie zaangażowania zespołu i pomocy przy osiąganiu celów strategicznych, powinien poznać Wizualne Zarządzanie Wynikami zwane też Daily Management. To też odpowiedź na pytania: Dlaczego nie osiągamy założonych celów? Co zrobić, by rozwijać się w wyznaczonym kierunku? Jak sprawić, aby pracownicy pomogli nam w realizacji strategii?
W trakcie warsztatu przedstawimy sprawdzoną ścieżkę przejścia od zaplanowanych działań do efektywnych przeglądów ich realizacji oraz odczarujemy „misterium” zaangażowanych zespołów. Wypracujemy narzędzia, dzięki którym wszyscy zrozumieją swoją rolę w ciągłym doskonaleniu.
Godziny warsztatów: 9:15 – 11:00 – 1 tura, 11:30 – 13:15 – 2 tura, 14:15 – 16.00 – 3 tura
Prowadzący: Dorota Mejri i Piotr Bielawski / LeanQ Team
Jeśli ktoś odpowie przecząco na chociaż jedno z poniższych pytań, to być może przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak zaufania pracowników do przełożonych i do siebie nawzajem. Czy w Twojej organizacji ludzie otwarcie przyznają się, że czegoś nie wiedzą, nie umieją, nie rozumieją? Czy dzielą się swoimi wątpliwościami? Czy zadają pytania, żeby lepiej zrozumieć temat? Czy dzielą się pomysłami? Kwestionują status quo?
Podczas warsztatu porozmawiamy o tym, jak budować kulturę otwartości, gdzie pracownicy są gotowi przyznawać się do błędów, informować o problemach i nieprawidłowościach, podawać prawdziwe, „niewygodne” dane, a nawet kwestionować „status quo”.
Godziny warsztatów: 9:15 – 11:00 – 1 tura, 11:30 – 13:15 – 2 tura, 14:15 – 16.00 – 3 tura
Zainteresował Cię nasz program konferencji?